Robotiada2017 1

Penktadienį ir šeštadienį „Siemens“ arenoje praūžė jau penktoji „Robotiada“. Moksleivius, robotų kūrėjus, verslo, švietimo atstovus ir visą išmanią visuomenę subūręs renginys šiemet sutraukė daugybės dalyvių. Šiais metais visus apsilankiusius renginys pasitiko nauju formatu. Penktadienį „Robotiada“ prasidėjo konferencija, kurioje pranešimą skaitė ir Kauno jėzuitų gimnazijos technologijų mokytojas Albertas Juškauskas, kalbėjęs tema „Robotika pamokoje – misija įmanoma“ bei pristatęs gimnazijoje vykstančias integruotas technologijų ir informacinių technologijų pamokas su „Lego“ robotais. Savo patirtimi taip pat dalinosi ir gimnazijos mokiniai Paulius Dovidaitis ir Rokas Tarasevičius, kurie pasakojo apie konstravimą ir programavimą bei pristatė Tenerifėje (Ispanija) vykusį FLL (First Lego League) Europos čempionatą, kuriame atstovavo Lietuvai ir mūsų gimnazijai.

 

Jau ketverius metus iš eilės mūsų robotikos komanda dalyvavo ir nacionalinėse FLL (First Lego League) varžybose. Šių metų tema – gyvūnai sąjungininkai, o pagrindinė užduotis – gyvūnų ir žmonių bendravimo gerinimas. Kaip visuomet, komandos rungėsi trijose kategorijose. Pirmiausia pristatinėjo savo vertybes bei projektus, o viską vainikavo robotų varžybos ant stalo. Šiemet gimnaziją atstovavo dvi komandos. Absoliučia varžybų nugalėtoja tapo Kauno jėzuitų gimnazijos komanda „Phoenix“, kurią sudarė net septyni nariai: Paulius Dovidaitis, Rokas Tarasevičius, Nojus Baliūnas, Emilis Jukna, Matas Šarapovas, Povilas Kirna ir Dominykas Navickas. Trečią kartą čempionais tapę ir puikią komandinę dvasią pademonstravę mokiniai iškovojo teisę atstovauti Lietuvai tarptautinėse varžybose.

Gimnazijai taip pat atstovavo komanda „Beats“ (Augustas Bičius ir Tautvydas Pabrica).

„Robotiada 2017“ dalyvavo ir mūsų mechatronikos komanda (Vincentas Genys, Indrė Aruodžiūtė, Teodoras Celencevičius, Karolis Žukauskas, Rokas Augustinas ir Darius Kuprionis) kartu su fizikos mokytoju Roku Balčiūnu. Mechatronika – tai mechaninių įrenginių valdymas programuojama elektronika. Mechatronikos pamokų metu vaikai susipažįsta su automatizacijos ir programavimo elementais, mokosi pagal žodines užduotis surinkti ir suprogramuoti pramoninės linijos robotą. Mūsų komanda demonstravo pavyzdinę mechatronikos pamoką įmonės „Festo“ stende, kuri gimnazijai padovanojo mechatronikos laboratorijos komplektus MecLab.

Dėkojame gausiai 5-7 klasių palaikymo komandai, o taip pat ir visiems prisidėjusiems tėveliams, ypač Dariui Kirnai, bei mokytojams ir darbuotojams.

 

Renginių kalendorius

Parama internetu

Reklaminis skydelis
Kauno jėzuitų gimnazija, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting