Kipras2017 1

Šių metų kovo 27-31 d. mokytojos Loreta Čižinauskienė bei Rasa Varsackytė kartu su gimnazistėmis Guoda Vdovycyte (II a kl.), Morta Juciūte (II m k.) bei Ieva Meškinyte (IV a kl.) dalyvavo Erasmus+ strateginės mokyklų partnerystės projekto „High School Drop Outs: One is Too Many“ susitikime Kipre, miestelio Polis Chrysochous licėjuje bei techninėje mokykloje. 

Projekto, kuris vykdomas jau trečius metus, tikslas mokinių mokymosi motyvacijos ir teigiamos mokyklos aplinkos stiprinimas. Susitikimo metu dalyvavo projekto partneriai – mokiniai ir mokytojai – iš Bulgarijos, Didžiosios Britanijos, Graikijos, Italijos, Kipro, Latvijos, Norvegijos, Portugalijos ir Turkijos. Renginys tapo puikia proga skirtingų šalių, kultūrų, patirčių dialogui. Į susitikimą mokiniai atsivežė savo nuotraukas, kurios parodė skirtingas priežastis, priverčiančias moksleivius palikti mokyklas. Šiuos darbuose atsiskleidė įvairiapusis moksleivių kūrybingumas: nuotraukos vaizdavo mokinius, metančius mokyklas dėl skurdo, išeinančius dėl patiriamų patyčių ar neištveriančius pernelyg didelių akademinių reikalavimų. Kita vertus, mokykla nuotraukose buvo atskleidžiama ir kaip asmeninio augimo bei užtikrintos ateities galimybė. Peržiūrėję nuotraukų parodą, mokiniai patys išrinko labiausiai atliepusią projekto tematiką. Ši nuotrauka bus spausdinama ant projekto bukleto viršelio.

Greta šio konkurso turėjome galimybę susipažinti su mokykla, aplankyti klases bei laboratorijas. Mokiniai dalyvavo sporto varžybose bei lankėsi pamokose. Svetingai projekto dalyvius sutiko ne tik mokyklos bendruomenė, bet ir miestelio valdžia, priėmusi mus merijoje.

Programoje numatytos ekskursijos tapo puikia istorijos pamoka, artimai leidžiančia pajusti antikinės kultūros atmosferą, sklindančią iš senųjų šventyklų bei antikos herojus vaizduojančių mozaikų; pakeliauti gamta, įkvėpusia graikų mitologiją, o ypač Kipro simbolio – deivės Afroditės – istoriją. Džiugu, kad projekto dalyvių bendravimas buvo perkeltas ir į neformalią aplinką: žaidimų vakaras moksleiviams, kiprietiškos vakarienės, graikiški šokiai bei dainos leido geriau pažinti vieniems kitus.

Susiskaldžiusiame šiandienos pasaulyje tokio pobūdžio projektai griauna nepasitikėjimo sienas, o mokykla tampa kultūrinio bei socialinio dialogo ir tilto į ateitį pradžia.

Kipras2017

 

 

Renginių kalendorius

Parama internetu

Reklaminis skydelis
Kauno jėzuitų gimnazija, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting