vokiec

Sveikiname tarptautinio grožinės literatūros vokiečių kalba skaitymo ir diskusijų konkurso „Lesefüchse international 2017“ Lietuvos finalinio turo dalyves Dalią Karpauskaitę (IIIa) ir Ritą Tikniūtę (IIIm). Dalia tapo konkurso nugalėtoja ir rugsėjo mėnesį atstovaus Kauno jėzuitų gimnazijai bei Lietuvai tarptautiniame konkurso finale Berlyne!

 

Balandžio 6 d. Vilniaus jėzuitų gimnazijoje vyko jau penktasis „Lesefüchse international“ konkursas. Per šiuos metus konkursą spėjo pamėgti mokiniai, kuriems patinka mokytis vokiečių kalbos, skaityti šia kalba įdomius romanus jaunimui ir diskutuoti apie juos. Žiuri komisija vienbalsiai pripažino, kad šiemetinis finalas buvo kaip niekad stiprus ir priminė tarptautinius finalus.  Klausytojams ypač patiko tai, kad finalo dalyvės nesistengė užgožti viena kitos, o tiesiog džiaugėsi galimybe išsakyti savo nuomonę ir išgirsti, ką mano kiti. Nuostabu jau tai, kad merginos tapo literatūros kritikėmis, o tai daryti dar ir sklandžia užsienio kalba yra tikrai nemenkas iššūkis.

vokiec2

Konkurso nugalėtoja Dalia visą savaitę praleis Berlyne, kur su kitų Europos šalių jaunimu dalyvaus kultūrinėje–pažintinėje programoje bei išmėgins jėgas tarptautiniame konkurso finale. Be to, ji gavo dar vieną nuostabų prizą – stipendiją 4 savaičių trukmės kalbos, šalies ir kultūros pažinimo programai keturiuose  Vokietijos miestuose, kurioje dalyvaus gabus jaunimas iš viso pasaulio.

vokiec3Finalo dalyviai tradiciškai išrinko 2017 metų „Lesefüchse“ knygą, ja tapo Christoph Scheuring romanas „Echt“ („Tikra“), nagrinėjantis aktualias jaunimo gyvenimo temas ir labiausiai skaitytojus, matyt, sužavėjęs keistu pagrindinio herojaus pomėgiu  stotyje fotografuoti atsisveikinimus. Kiti 3 konkurso romanai taip pat susilaukė gerų įvertinimų, o kartais ir kritiškų pastabų.4 romanai kitų metų konkursui jau žinomi, taigi, laukiame naujų skaitytojų ir viel Spaß beim Lesen!

Vokiečių kalbos mokytoja Lina Milkintienė

 

Renginių kalendorius

Parama internetu

Reklaminis skydelis
Kauno jėzuitų gimnazija, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting