apdovanojami geriausieji
Balandžio 12–14 d. Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje vyko Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso baigiamasis (šalies) etapas, kurį jau 49–ąjį kartą organizavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras.
Prieš tai mokiniai pristatė darbus savo mokyklose, vėliau atrinkti miesto ar rajono savivaldybės švietimo padaliniuose, o geriausiais pripažintus darbus Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro sudaryta vertinimo komisija, į kurią įtraukiami rašytojai, literatūros kritikai, filologijos mokslo atstovai, žurnalistai ir kt., vertino ir į trečiąjį etapą pakvietė geriausius kūrėjus.
 
2017 m. Lietuvos mokinių jaunųjų filologų konkurso antrajam etapui buvo pristatyti 230 mokinių darbai. Vertinimo komisija į baigiamąjį etapą Palangoje pakvietė 114 mokinių ir jų mokytojus.
 
Darbas buvo vykdomas 7 sekcijose: poezijos, prozos, literatūros mokslo ir kritikos, publicistikos ir esė, tautosakos, kalbos, vertimų. Mokiniai skaitė savo darbus, klausė kitų pristatomų darbų, kartu su vertinimo komisijos nariais juos analizavo, vertino, dalyvavo diskusijose.
Darbas sekcijose poeto Regimanto Tamosaicio ir Mato Tamosiuno pokalbis
Garbūs filologai – Regimantas Tamošaitis, Donatas Petrošius, Ričardas Šileika, Laura Sintija Černiauskaitė, Gintarė Adomaitytė, Andrius Konickis, Giedrė Kazlauskaitė, Irena Aleksaitė, Brigita Speičytė, Bronė Stundžienė – dirbdami grupelėmis ir atskirose sekcijose su mokiniais negailėjo laiko paaiškinimams, patarimams, prasmingo žodžio, minties paieškoms ir tapo praktinių darbų klausytojais, vertintojais, patarėjais ir nuoširdžiais draugais.
Kurybos skaitymo vakaras
Konkursas baigėsi literatūrinio skaitymo vakaru, kuriame mokiniais iš skirtingų darbo sekcijų pristatė geriausius kūrybinius darbus. Jaunuosius filologus džiugino konkurso metu naujai užsimezgęs bendrumo ryšys: rašantis, sumanus, jautrus, kūrybingas žodžio meistras ir suprantantis bendraamžis – skaitytojas ar klausytojas.
 
Patys ryškiausi mokinių atradimai (apie 40) buvo įvertinti komisijos padėkomis ir jausmingais bičiulių plojimais. Tai didžiausia paskata nesustoti ieškant, kuriant, rašant.
 
Kauno jėzuitų gimnazijos direktoriaus pavaduotoja, teatro mokytoja Audronė Remeikienė
 
Refleksija po konkurso
Per pavasario atostogas teko dalyvauti 49-ajame jaunųjų filologų konkurse Palangos Vlado Jurgučio pagrindinėje mokykloje. Vykdamas ten nežinojau, ko tikėtis – tikėjausi bent jau pailsėti prie jūros, tačiau patyriau kur kas daugiau. Teko susipažinti su kuriančiais bendraminčiais iš visos Lietuvos, su kuriais pavyko vien iš pirmo žvilgsnio užmegzti ryšį. Didelį įspūdį paliko mus vertinusių poetų įžvalgos, kurios, nors ir dažnai skyrėsi viena nuo kitos, padėjo pažvelgti į mūsų kūrybą kritiškesniu žvilgsniu. Iš konkurso grįžtu su dar didesniu kūrybiniu polėkiu ir naujai užmezgusiais ryšiais.
 
Pavasaris
Kai pagreitį įgavęs vėjas
Plėšo paltą,
Kedena plaukus,
Iš galvos tamsiąją materiją išpučia
Ir palieka šalčio nostalgiją,
Žolės ir sniego mišinyje imu įžvelgti klastą –
Per greit.
Susisiaučiu palto skvernus.
 
Konkurso dalyvis Kauno jėzuitų gimnazijos abiturientas Matas Tamošiūnas

 

 

Renginių kalendorius

Parama internetu

Reklaminis skydelis
Kauno jėzuitų gimnazija, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting