Daugiafunkcis centras

UNIVERSALAUS DAUGIAFUNKCIO MOKSLO IR SPORTO CENTRO (apie 2170 kv. m) PROJEKTAVIMAS IR STATYBA

 

Svarbiausias mūsų projektas yra daugiafunkcis mokslo ir sporto centro statyba. Didelio centro, kuriame būtų galima ir sportuoti, ir organizuoti didelius kultūrinius renginius, statyba buvo planuota prieš keletą metų, kartu su mokomojo korpuso priestato projektu buvo parengtas ir centro maketas, tačiau daugėjant gimnazijoje norinčių mokytis skaičiui, nuspręsta visas pajėgas sutelkti į Kauno jėzuitų gimnazijos mokomojo korpuso statybą. Šiuo metu gimnazija turi sporto aikštelę lauke, kurioje mokiniai treniruojasi esant palankioms oro sąlygoms, tačiau žiemos metu arba lyjant kūno kultūros pamokos ir treniruotės vyksta mažoje aktų–sporto salėje, kurioje vienu metu sportuoja net apie 60 mokinių.

 

 Sporto sales vizualizacija 1 Sporto sales vizualizacija 2

 

Daugiafunkcio centro projektas pareikalaus ypatingai daug lėšų, išminties, energijos bei žmogiškųjų išteklių. 2012 m. rugsėjo mėn. įvyko konkursas dėl Santakos ir Daugirdo sklypo detaliojo plano ir daugiafunkcio centro projekto parengimo. Geriausią (mažiausią) kainą pasiūlė ir konkrečius terminus numatė architektų biuras G. Natkevičius ir partneriai. Šis architektas parengė ir mokomojo korpuso priestato statybą. Detalaus plano parengimo kaina yra 29.000 Lt., o pilno techninio projekto, susidedančio iš šių dalių: bendrosios, sklypo sutvarkymo, architektūrinės, konstrukcijų, technologinės, gaisrinės saugos, vidaus ir lauko vandentiekio–nuotekų, vidaus ir lauko elektros tinklų, žaibosaugos, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vėdinimo automatikos, šilumos punkto su automatika bei silpnų srovių sistemų, pasirengimo statybai ir statybos darbų organizavimo preliminari kaina yra 180.290 Lt. Žemės sklypas, kuriame planuojama statyti salę, yra Kultūros paveldo saugomoje teritorijoje, kurioje yra išlikę rūsiai, todėl norint juos sutvarkyti reikia atlikti archeologinius tyrinėjimus, konservavimo ir išsaugojimo darbus. Archeologiniai tyrinėjimai apytiksliai gali kainuoti apie 500.000 Lt, konservavimo ir išsaugojimo – dar apie 1,5 mln. litų.

 

  Sporto sales vizualizacija 3 Sporto sales vizualizacija 4

 

Šiuo metu vyksta priešprojektinių pasiūlymų derinimas Kultūros paveldo departamente. Vėliau pagal šiuos suderinimus bus parengtas pilnas projektas. Tikslios šio projekto statybos darbų kainos dar negalime tvirtinti, bet apytiksliais paskaičiavimais reikės apie 15 mln. litų. Dalį pinigų planuojame gauti iš 2014-2020 m. Europos struktūrinių fondų paramos. Nepavykus gauti lėšų iš Europos struktūrinių fondų, šis projekto įgyvendinimas gali užsitęsti, bet jis yra gyvybiškai svarbus gimnazijai, todėl imsimės visų priemonių, kad apie 2020 metus galėtume džiaugtis nauju daugiafunkciu centru.

 

Sporto sales vizualizacija 5Sporto sales vizualizacija 9Sporto sales vizualizacija 6 Sporto sales vizualizacija 8

Renginių kalendorius

Parama internetu

Reklaminis skydelis
Reklaminis skydelis
Kauno jėzuitų gimnazija, Powered by Joomla! and designed by SiteGround web hosting