facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Erasmus+ projekto partnerių susitikimas

Gruodis 12, 2017

Gruodžio 4–8 dienomis Kauno jėzuitų gimnazijoje lankėsi mokiniai ir mokytojai iš Italijos, Ispanijos, Olandijos ir Turkijos.  Čia vyko Erasmus+ strateginių partnerysčių projekto „Refugees Matter: from Challenges to Opportunities“ pirmasis partnerių susitikimas. Šį projektą inicijavo ir vykdo Kauno jėzuitų gimnazijos anglų kalbos mokytojos Loreta Čižinauskienė ir Vitalija Miškinienė.

Susitikimo darbotvarkė buvo labai įtempta: mokiniai kūrė projekto logotipą ir plakatus, klausėsi mokslininkės Anos Siarovos pranešimo apie pabėgėlių integraciją Europoje. Delegacijų atstovai pristatė pabėgėlių situaciją savo šalyse. Visus labai sukrėtė turkų delegacijos iš Gaziantepo pranešimas, atskleidęs pabėgėlių problemos mastą bei žmonių, atsidūrusių tokioje situacijoje, bejėgiškumą. Šiuo metu Turkijoje yra 25 pabėgėlių stovyklos, kuriose glaudžiasi apie 3 mln. nuo karo bėgančių žmonių iš Sirijos.

Mokiniai ir mokytojai dalyvavo  simuliacijoje, kurios metu  patys galėjo patirti ir įsivaizduoti, ką reiškia būti pabėgėliu. Jie buvo suskirstyti į grupes, visiems buvo priskirtos kitos tapatybės, sukurtos remiantis tikromis pabėgėlių  iš Sirijos, Ukrainos, Afganistano, Etiopijos, Bangladešo istorijomis. Simuliacijos dalyviai turėjo  įsiregistruoti su nesuprantama kalba parašytais dokumentais, pasirūpinti geriamu vandeniu, apsigyventi ankštoje palapinėje, išgyventi, turėdami labai skurdų maisto racioną, gydyti žaizdas neturėdami reikiamų medikamentų.

Projekto dalyviai taip pat lankėsi Genocido aukų muziejuje Vilniuje. Jiems ekskursiją vedė ir savo autentiškais išgyvenimais pasidalijo Jūratė Terleckaitė, kurios dėdė yra Antanas Terleckas, vienas aktyviausių sovietmečio disidentų. Po ekskursijos mokiniai ir mokytojai jautėsi sukrėsti, jie pripažino, kad lig šiol nieko nežinojo apie mūsų tautos naikinimą sovietmečiu.

Paskutinę projekto dieną darbas vyko  Kauno miesto savivaldybės didžiojoje salėje, kur susitikome su Europos Parlamento nariu Petru Auštrevičiumi. Projekto dalyviai ir Kauno jėzuitų gimnazijos vyresnių klasių mokiniai aktyviai dalyvavo diskusijoje pabėgėlių tema, drąsiai reiškė savo nuomonę apie vis didėjantį nepakantumą pabėgėliams, radikalus ir jų perdėtą nacionalistinį požiūrį, kritikavo kai kurių šalių poziciją, nukreiptą prieš pabėgėlių integraciją.

Susitikimą vainikavo smagi vakaronė, kurios metu savo svečius mokėme liaudies dainų, šokių ir žaidimų. Išvykdami mokiniai  dėkojo juos priėmusioms šeimoms, džiaugėsi turėję galimybę susipažinti su Kauno jėzuitų gimnazijos bendruomene, neslėpė susižavėjimo mūsų šalies kultūra ir tradicijomis.

Anglų kalbos mokytojos Loreta Čižinauskienė ir Vitalija Miškinienė

 

Vilmanto Raupelio nuotr.

 

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Paramos koncertas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių