facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

FLL (FIRST LEGO LEAGUE) čempionate – pirmoji vieta projekto kategorijoje!

Birželis 21, 2019

Šiemet pasaulio FLL (FIRST LEGO LEAGUE) čempionate Detroite (JAV) nugalėtoja tapusi Kauno jėzuitų gimnazija nenustoja stebinti savo pasiekimais. Birželio 14-17 dienomis Libane vykusiame atvirajame robotikos čempionate jaunesnieji gimnazijos atstovai, komanda „AMBER“, atlikusi geriausią projekto tyrimą, laimėjo pirmąją vietą projekto kategorijoje.

Čempionate 72 komandos iš 36 šalių rungėsi keturiose kategorijose: roboto varžybų bei roboto dizaino rungtyje, komandos vertybių rungtyje bei inovatyvaus projekto idėjos pagal metų temą pristatyme. Šių metų tema – kosmosas. Tad komandoms teko analizuoti, kaip pagerinti astronautų kasdienybę ilgalaikių kosmoso kelionių metu.  Komanda „AMBER“ teisėjams pristatė patobulintą naujo dizaino astronauto šalmą. Atsižvelgdami į praeityje iškilusias šalmo naudojimo problemas mokiniai pasiūlė naudoti naujas medžiagas jo gamybai, kurios pridėtų jam tvirtumo ir apsaugotų nuo nelaimių ateityje. Komanda sukūrė šalmo prototipą ir pridėjo jam papildomų funkcijų, kurios būtų labai naudingos ilgalaikių kosminių kelionių metu. Visas savo idėjas mokiniai ne tik pagrindė moksline literatūra, bet gavo pagyrų ir iš pačių „NASA“ mokslininkų, kurie labai palankiai įvertino jų pasiūlymus bei pripažino, kad kai kurias šalmui siūlomas medžiagas labai rimtai svarstoma panaudoti ateityje. 

„Labai džiaugiuosi pasiektu rezultatu. Vaikai į pasiruošimo procesą pažiūrėjo labai atsakingai ir tikrai negailėjo laiko įsigilinti į organizatorių pasiūlytą temą ir išsirinkti problemą bei išanalizavus pasiūlyti tinkamą jos sprendimo būdą, už kurį ir buvo apdovanoti. Džiugina ir tai, jog komanda puikiai pasirodė visose srityse ir robotų varžybose užėmė 6 vietą iš 72 komandų bei varžėsi parodomuosiuose važiavimuose. Ši komanda ateičiai sau kelia pačius aukščiausius tikslus. Nors augti dar tikrai turi kur, tačiau šių metų pasiekimas mums yra labai svarbus“, – auklėtinių pergale džiaugėsi komandos treneris Albertas Juškauskas.

 

 

 

 

 

1989198919891989

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių