facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi Vokietijos ambasadorė

Spalis 17, 2017

Kauno jėzuitų gimnazijoje svečiavosi Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Angelika Viets. Gimnazijos draugystė su Vokietijos ambasada tęsiasi jau ne vienus metus.

Po rytinio susitikimo su gimnazijos administracija ir vokiečių kalbos mokytojais, ambasadorė buvo pakviesta pabendrauti su gimnazistais ir stebėti debatus vokiečių kalba tema „Ar nenupirkti maisto produktai turėtų būti paaukoti arba perdirbti“. Po jų ambasadorė su mokiniais diskutavo šia tema.

„Džiaugiuosi svečiuodamasi Jūsų mokykloje, nes man labai rūpi švietimas ir jauni žmonės. Esu susipažinusi su mokinių vokiečių kalbos pasiekimais ir puikiomis žiniomis. Šį kartą aš čia atvykau labai trumpam, bet dar kartą norėčiau apsilankyti ilgesniam laikui“ – kalbėjo A. Viets.

Ambasadorė pasidžiaugė, kad Kauno jėzuitų gimnazija yra pasaulinio mokyklų tinklo PASCH mokykla. Tai gimnazijos mokiniams suteikia galimybę išlaikyti tarptautinius vokiečių kalbos egzaminus, inicijuojamus Vokietijos užsienio mokyklų valdybos (ZIA). Aštuntų klasių mokiniai laiko A2 lygio egzaminą, kurį pernai sėkmingai įveikė 44 gimnazijos mokiniai. Devintų ir dešimtų klasių mokiniai laiko B1 lygio egzaminą, kurį išlaikius pernai įteikti 25 diplomai, o devyni  dvyliktokai pernai gavo diplomus išlaikę B2-C1 egzaminą. Dauguma gimnazijos mokinių sustiprintu lygiu mokosi vokiečių kalbos trijose savaitinėse pamokose, kartu turėdami ir tiek pat anglų kalbos pamokų.

Ambasadorei buvo pristatyti ir tarptautiniai projektai, kuriuose sėkmingai dalyvauja Jėzuitų gimnazijos mokiniai. Debatų konkurse „Jugend debattiert international“ pernai mokinė Eglė Karpauskaitė užėmė antrą vietą tarptautiniame finale. Grožinės literatūros skaitymo ir diskusijų konkursas „Lesefuchse international“ 2015 m. buvo sėkmingas gimnazijos mokiniui Adomui Jankauskui – jis pelnė pirmą vietą tarptautiniame finale. Gimnazistai – dažni nacionalinės vokiečių kalbos olimpiados laureatai ir nugalėtojai.

Jau 25 metai gimnazija keičiasi mokinių delegacijomis ir bendradarbiauja su Vokietijos Eichšteto miesto Vilibaldo gimnazija. Ambasadorei paliko įspūdį, kad penktųjų klasių moksleiviai per pirmuosius mokymosi metus pastato miuziklą vokiečių kalba, kurį pristato gimnazijos bendruomenei. Vyresnių klasių mokiniai taip pat ruošia teatro vaidinimus vokiečių kalba, juos pristato tarptautiniame moksleivių vokiškio teatro festivalyje Vilniuje.

 

                                                                                      

1669166916691669

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Paramos koncertas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių