facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Kauno jėzuitų gimnazijos mainai su Vokietijos gimnazija

Liepa 10, 2017

Tikslas yra kelias

 

44 gimnazijos 8-12 klasių mokiniams ir juos lydėjusioms mokytojoms Linai Milkintienei, Vilmai Palienei, Ingridai Stonienei ir direktoriaus pavaduotojai Audronei Remeikienei vasaros atostogos prasidėjo tikrai įspūdingai. Birželio 22 – liepos 1 dienomis viešėjome pas savo ilgamečius draugus iš Willibald gimnazijos Eichstätt mieste Vokietijos Bavarijos žemėje. Šį kartą mūsų viešnagė buvo ypatinga, nes pažymėjome 25-erių metų partnerystės ir draugystės sukaktį. Keitėsi mokinių kartos, gimnazijų direktoriai, pasikeitė ir mainus organizuojančių mokytojų komandos, tačiau išliko tie patys nuoširdūs ir šilti kontaktai bei poreikis toliau puoselėti šią draugystę.

Mokiniams viešnagė Bavarijoje prasidėjo savaitgaliu su naujomis šeimomis, kurių pakviesti jie aplankė įvairiausias lankytinas šios žemės vietas: Miuncheną, Alpių kalnus, plaukė Dunojumi ir kitaip turiningai leido laiką. Mokytojos kartu su Willibald gimnazijos pedagogų kolektyvo dalimi kopė į kalnus ir patyrusio alpinisto Ferdinando teigimu „kalnų egzaminą išlaikė“.

Barokinį Eichstätt miestelį mokiniai tyrinėjo, atlikdami specialias užduotis. Vėliau aplankėme kaimynystėje įsikūrusį ir sparčiai augantį Ingolštato miestą, kuris labiausiai garsėja „Audi“ automobilių gamykla. Visi, besidomintys automobilizmu, džiaugėsi galimybe apsilankyti šios gamyklos automobilių muziejuje. Savaitės kulminacija tapo visos dienos išvyka į Herrenchiemsee rūmus, vadinamąjį vokiškąjį Versalį. netoli sienos su Austrija esančio Chiemsee ežero saloje pagal karaliaus Liudviko II-ojo užgaidą pastatytus rūmus, kurie turėjo tapti tikslia Versalio kopija. Nors rūmų dekoro prašmatnumas padarė didelį įspūdį, mokiniai pripažino, kad gyventi tarp tiek daug aukso nenorėtų. Kitą dieną išsamiai susipažinome su Niurnbergo miestu, nes gidė papasakojo daug įdomaus ir važiuojant autobusu, ir vaikštant po senamiestį, o po to mokiniai dar turėjo laisvo laiko individualiems maršrutams.

Mūsų gimnazijos mokiniai savo bendraamžiams vokiečiams ir jų šeimų nariams paruošė ir kultūrinę programą – tradicinio gimnazijos metinio koncerto metu devintokai atliko dainą pagal R.M. Rilkės žodžius, kuriai muziką parašė 9m klasės mokinys Oskaras Mižutavičius. O atsisveikinimo vakaronės metu vyresniųjų klasių mokiniai parodė vaidinimą „Inteligencijos piliulė“, kuris sulaukė daug žiūrovų aplodismentų. Jie gyrė taisyklingą mokinių vokišką tartį ir aktorinius gebėjimus. Ypatingų padėkos žodžių nusipelno ir mokiniai Miglė Ordaitė bei Ignas Baltrušaitis, parodę iniciatyvą ir sutelkę bendraminčius  liaudiškų dainų ir šokių atlikimui. Kaip teigė vokiečių mokiniai ir mokytojai, mūsų liaudiški šokiai turi nepaprastą jėgą ir įtaigumą bei sugeba sukurti tokią atmosferą, kad likti abejingam ir neprisijungti tiesiog neįmanoma.

Pasak gimnazijos direktoriaus p. Klauso Šredlo (Claus Schredl), abiejų gimnazijų bendruomenių draugystė per tuos 25 metus pasiekė naują lygmenį. Prasidėjusi kaip vokiečių paramos ir labdaros akcija atsikuriančiai Jėzuitų gimnazijai paremti, ji išaugo iki lygiavertės draugystės, kurioje abi pusės ir dalinasi, ir gauna. Norėtųsi ypatingai padėkoti direktoriui Klausui Šredlui, jo pavaduotojui Heribertui Neteriui, mokytojams Giselai Albrecht, Anai Rixner, Tomui Klaškai, Stephanui Bleizhoferiui, organizavusiems šiuos mainus. Pabaigti norėtųsi mūsų kalnų vedlio Ferdinando išsakyta mintimi, kad ne viršukalnė, o kelias yra tikslas. Tai galioja ir mūsų mokyklų draugystei.

Vokiečių kalbos mokytoja Lina Milkintienė

16301630

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių