facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Spalio 1 d. startavo naujas Erasmus+ projektas

Spalis 02, 2017

„Pabėgėliai rūpi: nuo iššūkių link galimybių“ (Refugees Matter: from Challenges to Opportunities) – tai dar vienas Erasmus+ mokyklų strateginės partnerystės projektas, kurį Kauno jėzuitų gimnazijoje pradedame vykdyti 2017 m. spalio 1 dieną.

Kodėl būtent tokia tema? Būdami pasaulio įvykių sūkuryje norime ir mes atsiliepti į šių dienų pasaulio ir Europos šalių aktualijas. Taip pat išgirdome ir jėzuitų generolo kvietimą atsiliepti ir atverti duris tiems, kurie šiuo metu dėl karo, politinių neramumų ar kitų priežasčių palieka savo namus ir keliauja į kitas šalis ieškodami taikaus ir saugaus gyvenimo. Kartu su Italijos, Ispanijos, Olandijos, Turkijos, Lietuvos mokytojais, mokiniais, tėvais, politikais ir nevyriausybinių organizacijų atstovais nusprendėme, kad norime pažinti pabėgėlių situaciją ir ieškoti sprendimų, ką galime padaryti, kad susitikimas su pabėgėliais, jų išgirstos istorijos keistų ir jų, ir mūsų gyvenimą.

Tikime, kad šis projektas ir jame vykdomos veiklos bus puiki proga pažinti savo turimas nuostatas ir stereotipus apie žmones, bėgančius nuo karo, socialinių problemų savo šalyje. Taip pat norime ieškoti būdų, kaip padėti žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių palikę savo namus ir atkeliavę į Europą nori pradėti savo gyvenimą čia.

Projekto metu mokyklų bendruomenes pakviesime dalyvauti įvairiose veiklose: kursime logotipus ir plakatus, dokumentinius filmus apie pabėgėlių kasdienybę, organizuosime fotografijų konkursą, kviesime į filmų vakarus, Europos parlamento simuliaciją ir kultūrinius tautų renginius.

Taip pat norime kviesti ir drąsinti Kauno jėzuitų gimnazijos II-III klasių mokinius socialinės veiklos praktiką atlikti pabėgėlių centruose ir susipažinti, susidraugauti su tais, kurie nori įsikurti Lietuvoje.

Projekte dalyvauja 6 mokyklos iš Italijos, Olandijos, Ispanijos, Turkijos ir Lietuvos.

Projekto veiklas koordinuos ir organizuos daugiau nei 150 mokytojų ir mokinių (amžius nuo 16 iki 19 metų) 5 šalyse.

Pagrindiniai projekto, kuriame dalyvauja 5 šalys (Italija, Ispanija, Olandija, Turkija ir Lietuva) organizatoriai – Kauno jėzuitų gimnazija. Projektą koordinuoja anglų kalbos mokytojos L. Čižinauskienė ir V. Miškinienė.

 

Lauksime iniciatyvių žmonių, norinčių dalyvauti projekte.

 

Projekto organizatoriai

A. Šerepkienė

L. Čižinauskienė

V. Miškinienė

R. Balčiūnaitė

S. Kučikaitė

R. Varsackytė

 

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių