facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Tarptautinis konkursas: naujos patirtys ir sėkmingai pritaikytos žinios neįprastoje diskusijoje

Rugsėjis 28, 2017

Kartu su IVa klasės mokine Dalia Karpauskaite antrąją rugsėjo savaitę  praleidome Berlyne. Čia Dalia atstovavo Lietuvai tarptautinio grožinės literatūros vokiečių kalba skaitymo ir diskusijų konkurse „Lesefüchse international“. Konkurso finalas buvo Berlyno tarptautinio literatūros festivalio programos dalis. Konkurso organizatorius – Vokietijos Kultūros ministerijos užsienio mokyklų departamentas (ZfA), konkurso globėjas – Vokietijos užsienio reikalų ministras S. Gabrielis.

Organizatoriai pasirūpino, kad dalyviai, atvykę iš 10 Vidurio ir Rytų Europos šalių, išsivežtų kuo daugiau puikių įspūdžių, pažintų Berlyną ne iš vadovėlio. Ar dažnam tenka dalyvauti ekskursijoje po miestą, klausantis dainų apie jį? Būtent taip lankėme svarbiausias Berlyno vietas.

Šių metų finalininkai jaunatviškai aistringai diskutavo apie šiuos perskaitytus romanus:

Thomas Feibel, „Like me“

Herbert Günther, „Zeit der großen Worte“

Christoph Scheuring, „Echt“

Lukas Erler, „Brennendes Wasser“

Buvo net sunku patikėti, kad  mokiniai taip brandžiai reiškia ir gina savo nuomones, įsiklauso į kitų argumentus ir juos bando atremti savaisiais, ieško loginių ryšių su savo patirtimis ne gimtąja, o vokiečių kalba. Berlyno gyventoja, atsitiktinai užkalbinusi būrelį konkurso dalyvių metro traukinyje ir po to nusprendusi ateiti į finalą, teigė, kad debatų kultūros iš šio jaunimo galėtų pasimokyti net jos tautiečiai. Manau, kad ir Daliai diskusijose pravertė ne vien vokiečių kalbos, bet ir daugelio kitų dalykų žinios bei gebėjimai.

Šių metų geriausia skaitytoja buvo išrinkta Latvijos moksleivė iš Rygos. Bet, kaip teigė komisijos nariai ir projekto organizatoriai, laimėjo visi, atvykę į Berlyną. Į paskutinį diskusijos vedėjos klausimą apie didžiausius pokyčius, įvykusius su romanų herojais, viena dalyvė atsakė: „Manau, kad didžiausi pokyčiai, skaitant romanus, įvyko mūsų sąmonėje“.

Vokiečių kalbos mokytoja Lina Milkintienė

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių