facebook icon
mobile menu

 

Kauno Jėzuitų Gimnazija

Vokiečių kalba popamokiniame gyvenime

Spalis 29, 2018

Eichšteto mokinių viešnagė

Šių metų ruduo kaip niekad gausus renginių ir įvykių, susijusių su vokiečių kalba. Daugiausiai puikių emocijų padovanojo mokinių ir mokytojų grupės iš Vilibaldo gimnazijos Eichšteto mieste viešnagė mūsų gimnazijoje. 43 8–12 klasių mokiniai ir 5 juos lydintys mokytojai rugsėjo 29 – spalio 4 dienomis lankėsi Kaune ir mūsų gimnazijoje. Draugystė su šia mokykla svetingoje Bavarijos žemėje Vokietijoje trunka jau 26 metus, taigi, tikrai yra laiko patikrinta. Supratome, kad ir mūsų gimnazistai bei jų šeimos yra svetingi, nes pavyko surasti šeimas, kurios priėmė vokiečių mokinius, parodė jiems gražiausias Lietuvos ir Kauno vietas, supažindino su mūsų šalies kultūra ir tradicijomis. Gimnazijos iniciatyva buvo organizuota ekskursija į Čepkelių raistą Dzūkijos nacionaliniame parke, Druskininkų kurortą bei pažintis su Kauno miestu. Nuostabiausias svečių viešnagės akcentas buvo jų gimnazijos bigbendo koncertas ir bendra vakaronė gimnazijoje, kurioje abiejų šalių mokiniai su džiaugsmu nėrė į lietuviškų ir bavariškų liaudies šokių ir žaidimų sūkurį. Įdomi buvo ir pamokų lankymo gimnazijoje diena, o ypač vokiečių kalbos pamokos kitaip – juk ne kiekvieną dieną tenka galimybė dirbti grupėje su bendraamžiais iš Vokietijos, sukurti bendrą darbo produktą ir jį pristatyti.

Pagrindinis mokinių mainų principas „Duoti ir imti, taigi, dalintis“ pasitvirtino ir šį kartą. Laukiame mūsų gimnazijos mokinių ir mokytojų išvykos į svetingąjį Eichštetą Vokietijoje.

DSD I diplomų įteikimas

Spalio 4 dieną 24 gimnazijos mokiniai gavo tarptautinio vokiečių kalbos egzamino DSD I (B1) diplomus. Šį egzaminą jie laikė paėjusių mokslo metų kovo mėnesį, būdami 9 – 10 klasių mokiniai. Diplomus mokiniams įteikė Vokietijos užsienio mokyklų valdybos (ZfA) vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje  Michael Brehm. Mokinius šia proga taisyklinga vokiečių kalba pasveikino gimnazijos direktorius Rytis Gurkšnys SJ.

Vokiečių kalbos savaitė „Ö kaip vokiškai“ mūsų gimnazijoje

Jau trečius metus visoje Lietuvoje vyksta vokiečių kalbos savaitės renginiai. Šį projektą inicijavo Vokietijos užsienio mokyklų valdybos (ZfA) vokiečių kalbos koordinatorius Lietuvoje Michael Brehm ir Vilniaus Gėtės institutas. Pagrindinis šios savaitės renginys mūsų gimnazijoje buvo spalio 23 dieną vykęs 7a, 7b ir 7c klasių komandų konkursas „Vokiečių kalba smalsiems ir kūrybingiems“. Mokiniai sukūrė puikius filmukus, kurių tema šiemet buvo „Ich und meine Schule – Aš ir mano mokykla“, parodė savo žinias apie vokiškai kalbančias šalis bei varžėsi kūrybinės užduoties konkurse. Visos 6 komandos pasirodė tiesiog puikiai, bet nugalėtojais tapo 7b klasės komanda „Eselsbrücke“. Sveikiname juos!

Vokiečių kalbos mokytoja Lina Milkintienė

 

1873187318731873

Renginių kalendorius

DAUGIAU

Konsultacijos

Infrastruktūra ir modernizavimas

Daugiafunkcinis mokslo ir sporto centras

Mūsų rėmėjai

Partneriai / 2017-06-01

Partneriai: 
KLAUSKITE!

KONTAKTŲ FORMA

KONTAKTŲ FORMA / 2014-08-09

Klausimus prašome pateikti el. pašto adresu: kjg@kjg.lt

Lietuvių